Yangın Kepengi

İş gereği patlayıcı madde barındıran veya en ufak bir ihmalkarlıkta yangın çıkma olasılığı taşıyan mekanlarda normal olarak her türlü önlemin alınması hem maddi kayıp vermemek hem de insan sağlığı bakımından zorunlu bir işlemdir. Dolayısıyla alınabilecek önlemlerin başında alanı içerden ve dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı koruma özelliği içeren Yangın Kepengi gelir diyebiliriz. ateşe karşı sensör özelliği içeren kepenk sisteminde içerde oluşan yangını dışa yani çevreye yayılmasını önlemek için kepenk otomatik şekilde kapanırken, dışarıda çıkan yangının içeriye sıçramaması adına yine aynı sistemle kapanarak kullanım alanını korumaya almaktadır. Mesela 100 personelin görev aldığı bir fabrikayı ele alacak olursak, bu çalışma sahasının bir bölümünde çıkan yangın kısa sürede kontrol altına alınmadığında tüm fabrikayı ve hatta çevresindeki fabrikaları da sararak, söndürülmesi neredeyse imkansız hale dönüşen bir felaketi oluşturacaktır.

Ancak fabrikaya Otomatik Kepenk Sistemi uygulanmış olsaydı duman ile alarma dayalı şekilde harekete geçecek olan sistem sayesinde yangın çıktığı alana hapsedilecek ve itfaiye gelene kadar hem çevre korunmuş olacak hem de maddi ve manevi kayıp engellenecektir. Yaklaşık olarak 4 saat gibi bir süre alanı koruma özelliğine sahip oluşu, bu süreç içinde itfaiyenin alana gelmesi ve yangını kontrol altına almasına ön vermektedir. Dolayısıyla hem mal hem de can kayıplarının önüne geçme hususunda oldukça etkili bir sistemi bünyenize kazandırmanız, olası felaketlerin engelcisi olacaktır diyebiliriz.

Bu nedenle kendi çalışma alanınızda yangına elverişli bir işleyişe sahip olmasanız dahi çevrenizden çıkabilecek yangınlara karşı iş yerinizi veya evinizi korumak adına Otomatik Yangın Kepengi edinmeniz gerektiğini dile getirebiliriz. Gerektiği yerde bariyer görevini üstlenecek olan yangın kepengi için uluslararası kalite standardına uygun üretim yapılması gerektiğinin altını çizerek, bu hususta firmamızın tarafınıza en iyi şekilde hizmet vereceğini söyleyebiliriz. Gerek görsel gerekse kalite bakımından 1.sınıf olan ürünlerimizi web sitemizi ziyaret ederek inceleyebilir, referanslarımız ile bizlerle iletişime geçerek iş ile yaşam alanlarınızı korumaya alabilirsiniz. Unutmayınız ki, alacağınız her tedbir mal ve can sağlığınız için son derece önem teşkil etmektedir.